Senkron eş zamanlı video sergileri- Kabuğu Aşındırmak

Küratör: Dicle Beştaş

Türkiye’nin dört bir yanına gönderilen açık davet sonucunda, SENKRON’a dahil olan kurum ve inisiyatifler, kendi programları dahilinde düzenledikleri sergi ve gösterimlerin yanı sıra; bu mecrada üretilen işleri ve araştırmaları mercek altına alan konuşma ve panellere de yer verdi. SENKRON, video sanatını farklı mekanlarda görünür kılan; aynı zamanda video işlerin üretimine ışık tutan sanatçı, küratör, koleksiyoner ve sergi söyleşileri ile kapsamlı bir program önerisi sundu.

Şiddet ve şiddetin ekolojik etkisini belgeleyen fotoğrafçılığın, delil olarak işlev görme iddiasını sorgulamayı hedefleyen ve bu iddiayı sorgularken, bakma ve görme tekniklerine dair eleştirel bir uygulamayı da geliştirmeye çalışan “Fotoğrafın Şedit Ekolojisi” projesi, atölye katılımcılarının sonuç ürünlerinden oluşan sergi programı ile sonlandı.

Sergi danışmanları: Erkan Özgen, Cengiz Tekin
Sanatçılar: Sedat Akdoğan, Pinar Süer Alpkaya, Ümit Alptekin, Avşin Abdulbari Aslan, Ramazan Bayram, Mahsum Çiçek, Mehmet Çimen, Volkan Demirel, Delal Eken, Leyla Keksin, Bedran Tekin, Bawer Ulaş

Tarih

19 Nisan, 2021
10:00

Konum

Çevrimiçi Etkinlik
Bilgisayar, tablet ve telefon ile online bağlanın